top of page

Kraustymasis, tai iššūkis, sunkus darbas, kuris sukelia daug streso ir rūpesčių! Tad kam Jums vargti, aukoti brangų laiką, jėgas. Tam esame mes, profesionalūs kraustytojai, susidorojantys su bet kokiais iššūkiais, be jokių rūpesčių ir streso. Perkraustymo darbus kraustytojai atliks žymiai greičiau bei saugiau nei Jūs patys.
Tad nevarkite patys, o leiskite perkraustymo darbus atlikti profesionalams!

Persikraustymo patarimai

D.U.K.

Kraustymąsi iš vieno būsto ar biuro  į kitą bent kartą gyvenime patyrėme kiekvienas. Namuose ar biure stūkso kalnai dėžių ir ryšulių, visur tvyro chaosas, o nervinis galvos skausmas pamažu pereina į neviltį ir depresiją. Tačiau yra būdų oriai ištverti šį nelengvą išbandymą.

Pirmiausia reikia nuspręsti, kraustymosi mastą - t.y. ką ketinate pasiimti su savimi į naujuosius namus, biurą.  Beje, tai vienas didžiausių kraustymosi pranašumų - proga pagaliau atsikratyti susikaupusių nereikalingų daiktų.

Patikrinkite kraustymosi sąlygas ir apsispręskite dėl transportavimo būdo. Kol nevėlu, patikrinkite, ar baldai tikrai tilps pro durų angą (o gal vis dėlto reikia ją išmontuoti?), ar paskui pavyks apsisukti su ja laiptinėje ir ar bus galima privažiuoti mašina prie pat Jūsų namo laiptinės ar ofiso durų.

Jeigu daiktus gabensite ne savo transportu, automobilio pradėkite ieškoti prieš  savaitę. Jei galite sau tą leisti, pasamdykite specialiai perkraustymais užsiimančią įmonę. Mes ne tik pervešime Jūsų daiktus, bet juos ir supakuosime.

 
Galite daiktus supakuoti ir savo jėgomis. Tik nepamirškite, kad dūžtančius daiktus reik pakuoti saugiai, suvinioti į popierių ar laikraščius. Prieinamiausia ir patogiausia pakavimo priemonė - kartono dėžės. Jų net nereikia pirkti - galima gauti bet kuriame prekybos centre.

- Lėkštes pakuokite sudėję vertikaliai - taip jos bus atsparesnės smūgiams. Tuščią erdvę užpildykite glamžytu popieriumi (idealus variantas - polistirolo rutuliukai). Nepamirškite užrašo: „Atsargiai - stiklas!“

- Knygos - vienas sunkiausių krovinių, tad pakuokite jas nedideliais ryšuliais. Knygų ar kitų nedūžtančių daiktų į dėžę reikia prikrauti iki pat viršaus, kad nukritusi dėžė neišsiskirtų.

- Veidrodžiams ir paveikslams pakuoti geriausiai tinka vadinamieji „narveliai“ - iš lentelių su tarpais sukalti medžio konteineriai. Kad apsaugoti daiktus nuo drėgmės, pirmiau juos reikia įsukti specialią pūslėtą polietileno plėvelę ar bent popierių.

- Jeigu perkraustymą patikėjote firmai, prieš tai pademonstruokite jos atstovui, kad visa garso ir vaizdo technika veikia.

- Nepamirškite ant kiekvienos dėžės ar ryšulio užrašyti, kas yra viduje - naujame būste bus lengviau surasti daiktus.

Besikraustančiojo atmintinė
Besikraustančiųjų klaidos

   Klaida nr. 1: Pakavimo priemonių trūkumas

Apžvelgus kambary atrodo, jog čia daiktų visai nieko nėra, tačiau kuomet pradedi pakuoti, pridedi virš dešimt vidutinio dydžio dėžių. Pirmas įspūdis apgaulingas, tad reikia pasirūpinti priemonėmis pakavimui, kad įpusėjus pakavimui netektų visko mesti ir lėkti ieškoti dėžių, lipnios juostos, maišų. Beje, būkite išradingi – smulkius daikčiukus sudėkite į plastikines dėžutes maistui, o jas i dideles dėžes – taip smulkmenos neišsilakstys ir nereikės maisto dėžučių dėti kaip atskirų daiktų ir užimti vietą. Taip pat pakavimui panaudokite ir kitą namų inventorių – skalbinių krepšį, šiukšlių dėžes, kibirus ir net didelius puodus.

   Klaida nr. 2: Jokios inventorizacijos

Krauti viską iš eilės, užklijuoti dėžę ir ją pamiršti gali kiekvienas. Tačiau toks lengvas pakavimo būdas turi skaudžias pasėkmes naujame būste – sunku ką nors rasti, norint surasti daiktą tenka išversti ne vieną dėžę ir taip sukeliama bereikalinga netvarka. To išvengti galima labai paprastai. Pirma, į dėžę reikia krauti daiktus iš vienos vietos. Pavyzdžiui, jei pradėjote kraustyti virtuvės stalčių su indais, dėžėje turi būti tik indai. Antra, ant dėžės tiksliai užrašykite kas joje yra. Sąrašiuko tikslumą apsprendžiate patys, tačiau užrašas „Virtuvė. Indauja, mėlynas uošvienės servizas“ yra daug daugiau pasakantis nei „Indai“. Taip pat susikraukite lagaminą ar krepšį daiktų, kurių prireiks iškart persikrausčius ir kurių nenorėtumėte ieškoti po visus namus – tualeto ir higienos reikmenys, pižama, kava ir puodelis kavai, arbatinis, žirklės, šiukšlių maišai ir pan.

   Klaida nr. 3: nėra privažiavimo prie laiptinės

Gyvenantys daugiabutyje žino, kaip sunku laviruoti automobiliu kieme. Žinoma, galima pastatyti krovininį automobilį viduryje kiemo, ir visus daiktus nešti pro ar virš kaimynų mašinų. Visgi, tai gana didelė rizika, nes jei nešant sofą būtų kliudytas kaimyno automobilis, problemų būtų visiems. Todėl tuo reikia pasirūpinti iš anksto – iš vakaro patykoti laisvų vietų(geriausia dviejų) prie pat laiptinės ir pastatyti savo automobilius (ar susitarti su draugišku kaimynu). Tuomet atvykus krovininiam automobiliui tereikės perstatyti savo automobilius toliau, o krovininis galės atsistoti į rezervuotą vietą ir niekam nekliudyti.

bottom of page